Veeam Back Up - kopie zapasowe danych poza siedzibą firmy

Wykonywanie kopii zapasowej (backupu) danych jest jednym z głównych mechanizmów ochrony systemów informatycznych przed utratą danych w wyniku awarii lub ataku hackerskiego. W celu podniesienia bezpieczeństwa danych zalecane jest przechowywanie kopii zapasowej systemów informatycznych również poza siedzibą firmy. 

 W wyniku współpracy z liderem wśród producentów rozwiązań do archiwizacji i backupu danych, udało nam się przygotować rozwiązanie, które zapewnia automatyzację, dobre wyniki w zakresie transferów przez Internet, bezpieczeństwo, i które mam nadzieję, będzie dla Państwa atrakcyjne cenowo. Dodatkowym atutem jest to, że rozwiązanie to umożliwia wykonywanie kopii zarówno systemów serwerowych, jak i komputerów przenośnych, czy zasobów Office 365 (np. One Drive, lub Poczta Office 365). Kopie zapasowe przechowywane będą na naszych serwerach. Będą one szyfrowane i odseparowane od siebie. W przypadku tych z Państwa, z którymi mamy umowę serwisową będziemy w stanie zaoferować dodatkowo możliwość odtworzenia kopi zapasowej i uruchomienie środowiska bezpośrednio w naszej infrastrukturze. 

 

Na koszt takiego rozwiązania składają się koszty agenta (oprogramowanie na serwerze/komputerze) oraz koszt miejsca na naszych serwerach.